دیدار دکتر سقائیان نژاد شهردار قم

سیل اخیر کشور باید یک درس عبرتی برای مسؤولان باشد / توجه ویژه به مسأله فرهنگی شهر مقدس قم شود

حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم و معاونان به مسأله سیل اخیر در کشور اشاره کردند و گفتند: مسؤولان نباید مسأله سیل را تمام شده بدانند بلکه باید آن را یک درس عبرتی برای حل بحران های آینده دانست.

ايشان افزودند: کارها و فعالیت های خوبی در شهرداری قم صورت می گیرد ولی متاسفانه اطلاع رسانی خوبی نمی شود و بسیاری از مردم از اقدامات صورت گرفته بی خبر هستند.

حضرت آیت الله العظمي مکارم شیرازی مناسبت نیمه شعبان را فرصت خوب برای جامعه دینی دانستند و گفتند: وجود مسجد مقدس جمکران در کل ایران بی نظیر است که این مسجد از ویژگی خاصی برخوردار است؛ از ظرفیت نیمه شعبان در مباحث فرهنگی و دینی باید به خوبی استفاده کرد چرا که برای نیمه شعبان هر چقدر کار شود باز جا دارد.

ايشان خاطر نشان کردند: شهرداری و نهادهای مربوط در نیمه شعبان باید آمادگی لازم برای پذیرایی و خدمت به زائران مسجد مقدس جمکران را داشته باشند تا با خاطره خوبی از قم بروند.

معظم له به سیلاب های اخیر در کشور اشاره کردند و گفتند: نباید از روی مساله سیل به راحتی گذشت و گفت تمام شد بلکه سیلاب های اخیر گلستان، لرستان و خوزستان باید یک درس عبرتی برای مسؤولان باشد که به مناطق و معابر آسیب پذیر رسیدگی کنند و پیش بینی های لازم برای سیلاب های گسترده صورت گیرد و باید بالاترین ریسک را در حوادث در نظر گرفت تا چنین حوادثی تکرار نشود.

ايشان یادآور شدند: ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها یک معضل بزرگ در کشور شده است که باید هر چه سریعتر جلوی این ساخت و ساز ها گرفته شود تا در آینده با مشکلات بیشتر روبرو نشد.

معظم له در ادامه به اهمیت پرداختن به مسائل فرهنگی در شهر مقدس قم اشاره کردند و گفتند: نگاه عموم مردم به شهرمقدس قم قبل از مسأله نظافت و زیباسازی، مسأله فرهنگی و دینی شهر مقدس قم است؛ شهرداری قم باید به مسائل فرهنگی و دینی خیلی توجه و تاکید داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمي مکارم‌شیرازی خاطر نشان کردند: شهر مقدس قم امکانات و ظرفیت خوبی جهت ترویج مسائل فرهنگی و دینی و خدمات تفریحی مردم دارد که باید از آن با برنامه ریزی و مدیریت دقیق استفاده کرد.

ايشان در پایان به ضرورت توجه به حوزه های علمیه و مسائل دینی از سوی دولتمردان اشاره کردند و گفتند: متأسفانه گاهی دولت به حوزه های علمیه و مسائل فرهنگی حساسیت لازم را نشان نمی دهد در حالیکه باید به این نکته توجه داشت که این مملکت اگر دارای عظمت و عزت در جهان است به خاطر مسائل فرهنگی و اسلامی است.

تاریخ انتشار: « 1398/01/27 »

نظر شما برامون مهمه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
سامانه پاسخگویی برخط(آنلاین) به سوالات شرعی و اعتقادی مقلدان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
تارنمای پاسخگویی به احکام شرعی و مسائل فقهی
آیین رحمت
انتشارات امام علی علیه السلام
خبرگزاری دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی