راهپیمایی 22 بهمن

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به اهمیت بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همگان را به حضور پر شور و حماسی در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و فرمودند: خداوند به ما نعمت ملت خوب و باهوش عطا کرده که با وجود تنگناهایی که به وسیله تحریم‌ها به وجود آمده و هنوز نیز ادامه دارد زمانی که مسائلی پیش می‌آید که سرنوشت کشور، اسلام و نظام به آن بستگی دارد همه مردم این مشکلات را فراموش می‌کنند؛ و با حضور خود در صحنه دشمنان خارجی را مأیوس و دشمنان نفوذی داخلی را نیز نا امید می کنند.

معظم له افزودند: از نقاط گوناگون دنیا خبرنگاران حضور پیدا کرده اند تا ببینند که فردا چه خبر است، آیا حضور مردم از پارسال کمتر شده یا افزایش پیدا کرده؟ و این مسأله را ملاکی قرار می دهند برای این که آیا مردم به نظام اقبال دارند یا خیر تا بر روی آن برنامه ریزی و تحقیق کرده و روی آن حساب کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که دشمن روی راهپیمایی فردا و انتخابات حساب می کند، اظهار داشتند: نباید کاری کنیم که دشمن شاد شود، نباید کاری کنیم که آن ها بگویند تحریم ها، محدودیت ها و تهدیدهایی که انجام داده اند مؤثر شده است تا ادامه دهند.

ایشان ادامه دادند: اگر دشمن ببیند با وجود همه این مسائل وقتی پای موضوعات سرنوشت ساز درمیان باشد مردم به میدان می آیند دیگر فشارهایش کم می شود، اگر می خواهیم فشارها کاهش پیدا کند باید نشان دهیم که این فشارها اثری در مسائل سرنوشت ساز ندارد.

معظم له با بیان این که فردا آزمونی برای وفاداری مردم نسبت به اسلام، نظام وکشورشان است، ابراز داشتند: ان شاء الله از این آزمون همه سربلند بیرون می آیند، همچنین انتخابات آزمونی دیگر است که امیدواریم مردم از هر دو امتحان سربلند خارج شوند؛ قرآن می فرماید علاوه بر این که انسان هر روز در معرض امتحان الهی قرار دارد سالی یکی دو بار نیز امتحان ویژه دارد.

ایشان عنوان کردند: 22 بهمن بحث وفاداری به نظام است و کاری به مسأله برجام و دیگر مسائل ندارد، 22 بهمن مربوط به اصل انقلاب و خون های شهیدان است؛ 22 بهمن مربوط به عظمت ایران می شود و مسائل دیگر نسبت به آن در حاشیه قرار دارد.

توفیقات ملت عزیزمان را از خداوند خواهانیم.

۲۱ بهمن ۱۳۹۴

نظر شما برامون مهمه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
سامانه پاسخگویی برخط(آنلاین) به سوالات شرعی و اعتقادی مقلدان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
تارنمای پاسخگویی به احکام شرعی و مسائل فقهی
آیین رحمت
انتشارات امام علی علیه السلام
خبرگزاری دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی